Dzisiaj wystartowaliśmy z imprezą dedykowaną polskim fanom freeride’u – w Heiligenblut rozpoczął się Freeride Camp. Dzisiejszy dzień upłynął campowiczom na rekonesansie ośrodka.

Widoczność niestety nie rozpieszczała, ale padający śnieg z pewnością cieszy wszystkich przybyłych. Tak czy inaczej, to co przyniesie pogoda na pewno zostanie skrzętnie wykorzystane. Zaprzyjaźniona ekipa HiverMAG testowała dzisiaj na stoku różne gadżety sprzętowe – od kamer począwszy a na nartach skończywszy.

Wieczorem odbyło się spotkanie powitalne i organizacyjne. Przedstawione zostały na nim atrakcje z jakich będzie można skorzystać podczas pobytu u stóp Grossglocknera. Lokalni przewodnicy przygotowali specjalną ofertę na wycieczki freeride’owe i skiturowe, na chętnych czeka ścianka do wspinaczki lodowej, tradycyjny grill i muzyka serwowana przez DJ’ów. Dodatkowo firma Pieps oczekuje na wszystkich, którzy chcieliby podnieść swoje umiejętności posługiwania się sprzętem lawinowym. Lawinowej wiedzy można zasięgnąć na pośredniej stacji gondoli. Kästle z kolei do testów przygotowało 80 par nart, w tym swoją kolekcję freeride’ową.

Śnieg pada, więc zobaczymy jaką niespodziankę przygotowała dla nas pogoda! ;)